ייעוץ שינה

שיטת 'לילה טוב'- ההגיון מאחורי השיטה

שיטת 'לילה טוב' הינה למעשה הדרכת הורים ממוקדת שינה, בתהליך הייעוץ אתם ההורים מקבלים כלים אשר נוגעים לא רק לשינה אלא גם לסיטואציות אחרות בהורות שלכם.
הירדמות עצמאית – במהלך התהליך הילד לומד הירדמות עצמאית במיטתו, תוך הקניית ביטחון שאתם תמיד שם בשבילו אם וכאשר הוא צריך. לילד תהייה חווית שינה טובה ולא רק הירדמות רציפה.
היענות תמידית לבכי- בתהליך ישנו מענה תמידי ומיידי לבכי של הילד. בכי הינו השפה של התינוק ולכן בתהליך ייעוץ השינה תמיד נדאג לתת לתינוק את כל צרכיו. במקביל נשים לב שמענה לבכי לא שווה למענה לדרישה של הילד.
לדוגמא- הילד בן ה- 5 יכול לבכות מכיוון שהוא רוצה לרוץ לכביש, מובן שאני לא אתן לילד לרוץ לכביש ובכך אני לא נותנת לילד את רצונו אך אני אחבק אותו ואהיה שם בשבילו עם תיווך ועם והסברים שילמד ויבין להבא.

וכך גם בשינה, הילד בן השנה יכול לבכות מכיוון שהוא לא יודע להירדם לבד, הוא מתעורר כל חצי שעה בלילה לאכול, זה לא הצורך שלו אלא הוא פשוט לא מכיר משהו אחר והוא ידרוש זאת על מנת לחזור לישון.
בתהליך יעוץ השינה אלמד אותו ואתן לו את הכלים הבריאים והנכונים בשבילו.

גמילה מגורמי תלות חיצוניים – ילדים נוטים לפתח עמידות לגורמי התלות החיצוניים (הרדמות על הידיים, נענוע, הרדמות על בקבוק וכו…) ואנחנו נוכחים לדעת שמה שעבד לנו פעם,
כבר עובד פחות ופחות ואנחנו מגיעים להרדמות ארוכות ומתישות ולהרבה התעורריות בלילה.
בתהליך אנחנו מנטרלים את גורמי התלות שאליהם התינוק רגיל ומלמדים אותו להתיידד עם מיטתו ולרכוש את הביטחון שילווה אותו כל חייו בשינה עצמאית.
תהליך הדרגתי – התהליך בנוי ממספר שלבים, כאשר אנחנו מגדירים התחלה וסיום של כל שלב ומוכנות לעבור לשלב הבא.
תכנית העבודה שנבנית להורים מותאמת אישית לצרכי הילד והמשפחה, כל תהליך יתחיל בשלב הרלוונטי וההדרגתיות נמצאת לאורך כל התהליך עד להגעה לשנת לילה רציפה ונעימה

ההורות הינה חוויה מעצימה וטובה ויחד עם זאת מציבה בפנינו גם אתגרים רבים.
שינויים קטנים בהתנהלות שלנו כהורים מול ילדנו יכולים לגרום לאווירה נעימה וליחסים בריאים וטובים במשפחה
השינוי מתחיל כאן ועכשיו

השאירו פרטים ונתאם פגישה טלפונית

לקביעת פגישה
היי,
אשמח להתכתב בוווטסאפ (:
Call Now Button